пʼятниця, 19 грудня 2014 р.

Урок № 3 Тема: Лінія та силует у рисунку. Створення композиції «Рибка в акваріумі»


Урок № 3
Тема :   Лінія та силует у рисунку. Створення композиції «Рибка в
               акваріумі»
Мета:  дати уявлення про силует як засіб виразності графіки.
Домінуюче завдання:  створити узагальнені силуетні та лінійні зображення      риб .
Супутнє завдання: розвивати конструктивні навички ,формувати  творче
                               мислення , розширювати пізнавальний інтерес до
                               образотворчого мистецтва, розширювати
                               кругозір;виховувати естетичне сприйняття
                               навколишнього світу,стимулювати розвиток
                               допитливості.
Техніка і матеріали:  Альбоми , гуашеві або акварельні фарби,олівець,
                              гумка,пензлі,фломастери,гелеві ручки.
Дидактичний матеріал: силуетні рисунки Г.Нарбута
Хід   уроку
 I.Організаційний момент.
II.Актуалізація опорних знань
-Що таке графіка?
-Що є основою графіки?
 III.Оголошення теми та завдань уроку
-У графічному малюнку художник може обмежитися тільки лінійними контурами , може заповнити їх усередині й одержати силует , може за допомогою ліній створити ілюзію об'єму , а може доповнити малюнок кольором.
- Сьогодні на уроці ми спробуємо створити лінійний і силуетний рисунок рибки в акваріумі.
    IV. Вивчення нового матеріалу
1.  Пояснення вчителя
- Лінійний рисунок-рисунок,засобами якого є тільки лінії. У лінійних рисунках майстрів ви ніколи не побачите зайвих деталей , зайвих ліній. Часто через весь аркуш іде лише одна лінія , але в ній і рух , і характер, і настрій. 
Силует - це площинне, однотонне, тіньове зображення. Назва „ силует” пішла від прізвища французького державного діяча, який жив у XVІІІ ст. . Одного разу  на нього було зроблено карикатуру у вигляді тіньового профілю. Звали цього діяча Е. де Силует.
У вигляді силуету зображували портрети, сцени з життя, натюрморти. Силуетними зображеннями захоплювалося багато художників, у тому числі видатний український графік Г. Нарбут. 
          Інколи художники ,щоб зображення вийшло точніше , виконували силует не суцільною плямою ,а з білими проміжками між окремими його частинами.
Оскільки силует дуже нагадує тінь предмета, ми звернемося до історії театру тіней. Мабуть, перший тіньовий театр з’явився ще в первісному суспільстві,
Коли світло від вогню і пальці рук дали змогу передати зображення звірів та птахів. Дуже поширений тіньовий театр в країнах Середньої Азії-Індії, Терції, острові Ява. Плоскі шкіряні ляльки грають фрагменти героїчних епосів, міфів, легенд.
 IV. Практична частина.
       1.Олівцем на аркуші паперу скомпонуйте зображення.
       2.Деталізуйте частини зображення,продумуючи деталі.
       3.Виправте помилки в побудові та композиційному розміщенні частин
          зображення.
       4.Підготуйте малюнок до подальшої роботи: зітріть усі допоміжні
          лінії,які ви використовували для побудови,зайві лінії.
       5.Фломастером або гелевою ручкою зробіть лінійний рисунок , 
          проробляючи деталі.
       6.Повторіть підготовчий малюнок на іншому аркуші і,використавши
          фломастер або фарби , створіть силует.
       7.Порівняйте отримані результати.
V.  Аналіз та оцінювання учнівських робіт.
      Після закінчення роботи  вчитель організовує виставку учнівських робіт.
VI. Підсумок уроку.
Силуетне зображення дуже лаконічне і виразне. З його допомогою можна виконувати  реалістичні та декоративні зображення.
VII. Домашнє завдання
       Підготувати повідомлення про композицію.

Немає коментарів:

Дописати коментар