четвер, 18 грудня 2014 р.

Урок № 4 Тема: Прийоми композиції. Створення композиції «Радість»


Урок № 4
Тема: Прийоми композиції. Створення композиції «Радість»
Мета: Продовжувати ознайомлювати учнів з основами композиції, дати  
            поняття про симетричну , динамічну та три частинну  
            композицію;розвивати просторове ,логічне мислення, вміння
            аналізувати, узагальнювати;виховувати в учнів акуратність ,увагу.
Домінуюче завдання: вчити створювати динамічну
                                   композицію,використовуючи основні прийоми.
Техніка і матеріали: Альбоми, гуашеві або акварельні
                                      фарби,олівець,гумка,пензлі,фломастери,гелеві ручки.
Терміни і поняття:Композиція,тло,пляма,тональний контраст.
Дидактичні матеріали:Репродукції картин Рембрандт «Зречення апостола
                                        Петра»,Леонардо да Вінчі «Битва під
                                         Ангіарі»,Ф.Кричевський «Наречена»,
                                         підручник «Образотворче мистецтво» 5 кл.
                                        С.М.Желєзняк О.В. Ламонова  ст.37-41.,учнівські зразки.
Хід уроку
I.Організаційна частина уроку
II.Актуалізація опорних знань
-Що таке композиція?
-Які особливості сприйняття властиві людині?
III.Оголошення теми та мети уроку
-Сьогодні на уроці ми продовжуємо ознайомлюватись з основами композиції та композиційними прийомами.
IV.Вивчення нового матеріалу
  1.Пояснення вчителя
 Ми часто у своєму житті компонуємо різні речі: прикрашаємо кімнату,складаємо букет квітів,тобто шукаємо таке положення речей одна відносно одної,коли вони будуть виглядати найвиразніше,відкидаємо зайве,підкреслюємо головне. Ми творимо красу. Це і є мета композиції.
        До головних композиційних прийомів належать: ритм, симетрія, асиметрія, статика, динаміка, рівновага частин композиції та виділення
сюжетно-композиційного центра.  
Ритм — універсальна природна властивість, чергування будь-яких елементів у певній послідовності.   Він присутній як у багатьох явищах дійсності, так і в мистецтві ,ритм завжди передбачає рух. Більшість явищ природи певним чином пов’язані з ритмом — серцебиття, дихання, обертання планет.
Іншими прийомами композиції є симетрія та асиметрія у зображенні.
 Симетрія як композиційний прийом — це чітка послідовність розташу- вання, поєднання елементів, частин відповідної структури творів.   
        Принцип симетрії, яким художник керується у творчості, зустрічається у природі — кристали, листочки, квіти, метелики, птахи, тіло людини та ін. Симетрія надає творам мистецтва завершеності та цілісності.   
Асиметрія — відсутність будь-якої симетрії. Асиметрія виражає невпорядкованість, незавершеність. Вона за своєю суттю індивідуальна, тоді як основою симетрії є певна типологічна спільність.
Розглянемо композиційні прийоми — статику та динаміку.
         Динаміка та її протилежність — статика(урівноваженість) впливають
на емоції людини, визначаючи характер сприйняття зображення. Контраст
відношень створює динаміку як зоровий рух.  
 V. Практична частина уроку
Спробуємо створити композицію на вільну тему і надати їй динамічності або статичності. Тема композиції «Радість».
- На аркуші паперу олівцем скомпонуйте зображення.
- Деталізуйте частини зображення,продумуючи деталі.
- Підготуйте малюнок до подальшої роботи:зітріть усі допоміжні лінії,які ви використовували для побудови,зайві лінії.
- Зробіть колірне вирішення композиції.
VI. Аналіз та оцінювання учнівських робіт.
VII. Підсумок уроку
VIII. Домашнє завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар